Viewing a single comment thread. View all comments

[deleted] wrote

7

MOARHOG wrote

−2

bloodrose wrote

That's over-priced. I usually see them for $8 for a 2-pack. That's $4/burger. Add a pack of buns at $1 for 8 buns plus condiments, you're looking at $4.25 per burger. That's fast food pricing right there. If you can afford McDonald's, you can afford Beyond Burgers. If you can't afford McDonald's, you're probably not in the market for a Beyond Burger, either.

3